Instrukcje

Tkactwo to technika, która pozwala się wyciszyć, skupić i odpocząć. Wymaga czasu i odrobiny uwagi. Dlatego stworzyłam instrukcje w formie E-booków, ponieważ łatwiej zerknąć na obrazek niż rozpraszać się oglądaniem i zatrzymywaniem filmików. Możesz wpatrywać się w jedną stronę tak długo, jak potrzebujesz i spokojnie pracować nad kolejnym krokiem.

Tkacki elementarz

Chciałabyś nauczyć się tkać, ale ciągle nie możesz się do tego zabrać? To samo mówiły mi osoby, które trafiały na moje warsztaty tkackie. Dziesiątki takich spotkań, wiele cudownych ludzi, setki kilometrów nici osnowy i niekończące się włóczki i sznurki… Prowadząc przez lata zajęcia tkackie, miałam okazję przypatrywać się, jak z osób, które nie są pewne czy potrafią naciągnąć osnowę, powstają świadome artystki o własnych, niepowtarzalnych stylach. Z wielką radością towarzyszyłam w tym procesie i miałam okazję przypatrywać się ich doświadczeniom. Czasem prowadziłam też warsztaty dla osób, z którymi nasze drogi spotkały się tylko na moment. Takie intensywne, krótkie akcje nauczyły mnie dostrzegać, jakie momenty w procesie tkania są kluczowe dla sukcesu, gdzie pojawiają się najczęstsze błędy i znaleźć dla nich rozwiązania. W końcu nastał czas, żeby podzielić się tą wiedzą dalej.

ZAMÓW

Podkładka pod kubek utkaj ją samodzielnie

 

Utkaj podkładkę pod kubek z materiałów, które masz w domu. Dowiesz się, jak zrobić krosno, założyć osnowę i zrobić ryps.

 

ZAMÓW

Makramowy kwietnik krok po kroku

 

Makramowy kwietnik krok po kroku to instrukcja jak przygotować kwietnik wydana w formie ebooka. Przygotowanie instrukcji było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Miasta Poznania.

 

 

ZAMÓW

Jak utkać zakładkę krok po kroku

 

Przy pomocy tej instrukcji stworzysz tkacką zakładką, korzystając z materiałów, które na 90% masz pod ręką

 

ZAMÓW